web analytics
Skip to content

Zielony konkurs

Drodzy fani koloru zielonego! Dzielę się z wami opowiadaniami, które wygrały zielony konkurs. Dwa zwycięskie: “Panna Twardowska” oraz “Zieleń nekromancka” przeczytacie w najnowszym numerze czasopisma Biały Kruk.  Trzecie, które nie załapało się do Kruka, ale jest również wyśmienite (tak wyśmienite, że autor otrzymał ode mnie egzemplarz Zieleni, może go jeszcze natchnie) “Biała lokomotywa” możecie ściągnąć tutaj.

 

 

Moi drodzy, ogłaszam konkurs na opowiadanie!

Wymagania są trzy: w tekście musi się pojawić mordercza arseniczna zieleń (wszelkie inspiracje i ciekawostki historyczne znajdziecie na tej stronie oraz na moim instagramie @morderczazielen), motyw steampunku oraz nie powinien przekraczać 10 tysięcy znaków1.

Termin nadsyłania prac: do 15 czerwca 2021.

Nagrody: dwa najlepsze opowiadania zostaną opublikowane w steampunkowym numerze tematycznym magazynu Biały Kruk. Natomiast autorzy otrzymają ode mnie moją książkę z autografem.

Obok mnie w jury zasiadają: Królowa Polskiego Steampunka – Anna Siemomysła Hrycyszyn2, wielbicielka maszyn parowych, okrętów i dobrych zakończeń, autorka steampunkowego romansu Zatopić Niezatapialną, członkini Hardej Hordy i sekcji literackiej ŚKF oraz Grzegorz Czapski – redaktor naczelny Magazynu Biały Kruk3.

Zapraszam do zapoznania się z regulaminem:

 1. Organizatorem konkursu jest Wiktoria Król, autorka strony www.50odcieni.pl oraz bloga www.wiktoriański.blog wraz z redakcją czasopisma Magazyn „Biały Kruk”.
 2. Uczestnikiem konkursu może zostać każda osoba posiadająca obywatelstwo polskie oraz pełnię praw obywatelskich.
 3. Do konkursu może zostać zgłoszony wyłącznie utwór napisany w języku polskim, wolny od wad prawnych, do których uczestnik posiada pełnię praw autorskich i majątkowych. Tekst nie może być wcześniej publikowany (także we fragmentach) w jakiejkolwiek formie, włączając to publikację w sieci, lub zgłoszony do innego konkursu.
 4. Decyzje osób odpowiedzialnych za przebieg konkursu są niepodważalne i ostateczne.
 5. Do konkursu można zgłaszać utwory beletrystyczne, inspirowane tematem arsenicznej zieleni oraz szeroko pojętego steampunku.
 6. Nadesłane utwory nie mogą przekraczać 10 tysięcy znaków ze spacjami. Dotyczy to jedynie objętości samego tekstu. Tytuł, nagłówki, stopki oraz dane autora nie będą liczone.
 7. Autor może przesłać tylko jeden utwór na konkurs.
 8. Plik z utworem musi zawierać: imię oraz nazwisko autora i adres e-mail. Dane będą wyłącznie do wglądu organizatorów oraz członków redakcji oceniających teksty. Utwory bez powyższych danych nie będą przyjmowane!
 9. Format pliku tekstowego (jedyne akceptowalne): .DOC, .DOCX, oraz .RTF
  Font: Times New Roman, rozmiar 12, interlinia 1,15 lub 1,5
  Nazwa pliku (według wzoru): Imię/Nazwisko/Tytuł Utworu.
  Tekst należy wyjustować oraz ustawić w nim wcięcia akapitowe.
  Na początku każdego pliku należy umieścić imię i nazwisko autora oraz dane kontaktowe (obowiązkowy adres email).
 10. Utwory będą przyjmowane w terminie do 15 czerwca 2021.
 11. Utwory należy przesłać poprzez formularz na stronie 50odcieni.pl lub mailem wiktoria@50odcieni.pl.
 12. Wyniki zostaną ogłoszone w lipcu 2021.
 13. W skład Jury wchodzą: Wiktoria Król – autorka książki „Kolor śmierci, odcień grobu, czyli 50 odcieni morderczej zieleni”, Grzegorz Czapski – redaktor naczelny Magazynu „Biały Kruk”, Anna Siemomysła Hrycyszyn – wielbicielka maszyn parowych, okrętów i dobrych zakończeń, autorka steampunkowego romansu Zatopić Niezatapialną, członkini Hardej Hordy i sekcji literackiej ŚKF.
 14. Nagrodami w konkursie są egzemplarze książki „Kolor śmierci, odcień grobu, czyli 50 odcieni morderczej zieleni”, a dwa najlepsze opowiadania będą miały zapewnioną publikację w grudniowym numerze Magazynu „Biały Kruk”.
 15. Przesłanie utworu na konkurs oznacza zapoznanie się z regulaminem i jego akceptację.
 16. Przesłanie utworu na konkurs, w razie ewentualnej wygranej, równoznaczne jest z udzieleniem wydawcy czasopisma Magazyn „Biały Kruk” – Stowarzyszeniu Klub Miłośników Fantastyki „Biały Kruk” nieodpłatnej licencji niewyłącznej na publikację tekstów oraz wykorzystaniem jego fragmentów w celach promocyjnych.
 17. Przesłanie utworu jest równoznaczne z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych autora/autorów przez organizatora na potrzeby konkursu. Udział w konkursie oznacza również zgodę na współpracę redakcyjną. Odmowa powyższych prowadzi do wycofania utworu z konkursu.

 

Powodzenia!

 

P.S. Aby ułatwić wam pracę, a mi uprzyjemnić potem czytanie, przygotowałam dla was trochę inspiracji.

—————————————————–

Wyślij pracę formularzem:

 

   

   

  Lub mailowo: wiktoria@50odcieni.pl

   

  —————————————————-

   

  1. oczywiście mile widziane również króciutkie formy, więc jeśli nie lubicie długasów, to wysyłajcie co macie
  2. To właśnie ona poleciła mi wysłać maszynopis do Wydawnictwa IX, gdy jej jojczałam, że nie wiem gdzie wysłać taki makabryczny i niszowy tekst
  3. Gdzie raz już publikowałam artykuł i niedługo przeczytacie tam kolejny pełen okropnych waporów